_DSC5213
_DSC5203
_DSC5204
Previous Next Play Pause
_DSC5267 _DSC5280 _DSC5295 _DSC5272 _DSC5339 _DSC5207 _DSC5210 _DSC5215 _DSC5227 _DSC5233 _DSC5243 _DSC5296 _DSC5355 _DSC5235 IMG-9da8660326739af969d4d5ae1a153bdd-V IMG-9279bf7b42426035578612b391895a5a-V _DSC5213 _DSC5203 _DSC5204

U Međunarodnom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo, u okviru obilježavanja Dana Općine Novo Sarajevo 5. i 6. maja ove godine, održan je peti po redu novosarajevski šahovski festival. Na festivalu je učestvovalo 47 takmičara, šahista i šahistkinja iz Sarajeva, Tuzle, Zenice, Istočnog Sarajeva. Turnir je svečano otvorio načelnik Općine Novo Sarajevo Nedžad Koldžo i predsjedavajuća Općinskog vijeća Ana Baltić, koji su tom prilikom svim šahistkinjama i šahistima poželjeli puno sreće, uspjeha i dobrih rezultata.

Najbolja šahistkinja u kategoriji do 10 godina bila je Vuković Sara, drugo mjesto pripalo je Bučo Lejli, dok su treće mjesto zauzela Mehmedović Ajla i Hukić Amina. Prvo mjesto u kategoriji šahistkinja do 14 godina pripalo je Bešlija Hani, drugo mjesto osvojila je Stanišić Tijana, dok je treće mjesto osvojio Stanišić Tamara. U kategoriji šahistkinja do 18 godina, prvo mjesto osvojila je Tutić Amina, drugo mjesto osvojila je Mahmutagić Mevlida.

Prvo mjesto u kategoriji šahista do 10 godina pripalo je Kulić Darisu, drugo mjesto osvojio je Odžak Tarik, dok je treće mjesto osvojio Kulić Harun. U kategoriji šahista do 14 godina, prvo mjesto je osvojio Nikolić Marko, drugo mjesto osvojio je Radača Nasir, dok je treće mjesto pripalo Gazija Tariku. Najbolji šahista u kategoriji do 18 godina bio je Marković Dino, drugo mjesto je pripalo Hadžić Tariku, dok je treće mjesto osvojio Hadžović Hamza.

Najboljim takmičarima u svakoj grupi su uručene medalje i diplome, kao i zahvalnice.

Drugog dana festivala, 6. maja ove godine, održan je ekipni porodični šahovski turnir - Family chess na kojem je svoje šahovsko umijeće odmjerilo 14 ekipa iz Sarajeva, Bijeljine, Tuzle i Istočnog Sarajeva. Pobjednici ekipnog porodičnog šahovskog takmičenja je porodica Radača, drugo mjesto osvojila je porodica Hadžiabdić, dok je treće mjesto osvojila porodica Odžak. Organizator šahovskog festivala je Omladinski šahovsku klub Junior, a pokrovitelj Općina Novo Sarajevo.

U Međunarodnom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo 5. maja otvorena je izložba fotografija pod nazivom „Pod nebom Hercegovine“, a radovi su djelo autora Alije Šunje.

Svi ljubitelji fotografije izložbu mogu pogledati do 10. maja ove godine.