1 1 1 1 1

Prvo mjesto osvojila ekipa OŠ „Malta“, drugo mjesto OŠ „Čengić Vila I“ i treće mjesto OŠ „Velešićki heroji“

Previous Next Play Pause
_DSC5600 _DSC5611 _DSC5664 _DSC5668 _DSC5686 _DSC5713 _DSC5740 _DSC5755 _DSC5762 _DSC5765 _DSC5799 _DSC5803 _DSC5806 _DSC5848 _DSC5855 _DSC5920 _DSC5929 _DSC5950 _DSC5971 _DSC6010 _DSC6036 _DSC6118 _DSC6150 _DSC6159 _DSC6165 biciklisticka utrka_hum 08052018_naslovna

Brdsko-biciklistička utrka “Fikret Krakonja” – Novo Sarajevo 2018 održana je 08. maja ove godine na brdu Hum po osmi put u okviru obilježavanja Dana Općine Novo Sarajevo. Na ovogodišnjoj utrci učestvovale su petočlane ekipe iz osam osnovnih škola s područja općine Novo Sarajevo, odnosno ukupno 40 biciklista.

Prvo mjesto u kategoriji pojedinačne nagrade osvojio je Dino Eskija iz OŠ „Malta“, drugo mjesto pripalo je Nedimu Tahiroviću iz OŠ „Malta“, dok je treće mjesto osvojio Ferzudin Zulić iz OŠ „Grbavica II“.

U ekipnom plasmanu prvo mjesto osvojila je ekipa OŠ „Malta“, drugo mjesto zauzela je OŠ „Čengić Vila I“, dok je treće mjesto pripalo OŠ „Velešićki heroji“. Nagrade prvoplasiranima uručio je općinski načelnik Nedžad Koldžo.

Ovogodišnji organizator brdske biciklističke utrke je Biciklistički klub „Trek Team“ Sarajevo, a pokrovitelj Općina Novo Sarajevo.

Delegacija Općine Novo Sarajevo koju je predvodio Općinski načelnik Nedžad Koldžo i predsjedavajuća Općinskog vijeća Ana Baltić, zajedno sa zamjenikom predsjedavajuće OV Zuhmedom Džakom, predstavnicima boračkih udruženja, članovima porodice Krakonja i prijateljima, te učesnicimautrke položili su cvijeće, te učenjem Fatihe odali počast Fikretu Krakonji prvom šehidu općine Novo Sarajevo, koji je na ovom mjestu 21. aprila 1992. godine, poginuo od snajperskog metka u 27. godini života, braneći svoj grad.