.jpg)
























34 godine od Pofalićke bitke, ključne za odbranu Sarajeva
Prije 34 godine, 16. maja 1992. godine, u glavnom gradu Bosne i Hercegovine vođena je Pofalićka bitka, kodnog naziva „Grom“. Bila je to jedna od ključnih bitaka za odbranu Sarajeva.
Dan Općine Novo Sarajevo i Dan Pofalićke bitke tradicionalno se obilježavaju svakog 16. maja.
Tim povodom održan je marš stazama pofalićko-velešićkih boraca, u kojem su učestvovali učenici novosarajevskih osnovnih i srednjih škola. Također, položeno je cvijeće i odata počast šehidima i poginulim borcima na Spomen-obilježju Velešići, a potom i na Spomen-obilježju Pofalići.
Cvijeće je položila delegacija Općine Novo Sarajevo na čelu s načelnicom Benjaminom Karić, rukovodstvom Općinskog vijeća Novo Sarajevo i vijećnicima.
U nastavku obilježavanja održana je i Centralna manifestacija na Sportskom igralištu „Pofalići“, a prisutnima su se obratili načelnica Općine Novo Sarajevo Benjamina Karić, zamjenik predsjedavajućeg Općinskog vijeća Samir Suljević, kao i učesnik Pofalićke bitke Mehmed Cero, koji su govorili o kulturi sjećanja i važnosti prenošenja istine o odbrani Sarajeva na mlađe generacije.
Tom prilikom uručena su priznanja i nagrade najboljim ekipama i pojedincima, učesnicima tradicionalnog malonogometnog turnira veterana posvećenog Pofalićkoj bici i Danu Općine Novo Sarajevo, pod nazivom „Zahir Panjeta“, a načelnica Benjamina Karić uručila je trofej najboljoj ekipi.
Prije 34 godine, 16. maja 1992. godine, u glavnom gradu Bosne i Hercegovine vođena je Pofalićka bitka, kodnog naziva „Grom“. Bila je to jedna od ključnih bitaka za odbranu Sarajeva.
Dan Općine Novo Sarajevo i Dan Pofalićke bitke tradicionalno se obilježavaju svakog 16. maja.
Tim povodom održan je marš stazama pofalićko-velešićkih boraca, u kojem su učestvovali učenici novosarajevskih osnovnih i srednjih škola. Također, položeno je cvijeće i odata počast šehidima i poginulim borcima na Spomen-obilježju Velešići, a potom i na Spomen-obilježju Pofalići.
Cvijeće je položila delegacija Općine Novo Sarajevo na čelu s načelnicom Benjaminom Karić, rukovodstvom Općinskog vijeća Novo Sarajevo i vijećnicima.
U nastavku obilježavanja održana je i Centralna manifestacija na Sportskom igralištu „Pofalići“, a prisutnima su se obratili načelnica Općine Novo Sarajevo Benjamina Karić, zamjenik predsjedavajućeg Općinskog vijeća Samir Suljević, kao i učesnik Pofalićke bitke Mehmed Cero, koji su govorili o kulturi sjećanja i važnosti prenošenja istine o odbrani Sarajeva na mlađe generacije.
Tom prilikom uručena su priznanja i nagrade najboljim ekipama i pojedincima, učesnicima tradicionalnog malonogometnog turnira veterana posvećenog Pofalićkoj bici i Danu Općine Novo Sarajevo, pod nazivom „Zahir Panjeta“, a načelnica Benjamina Karić uručila je trofej najboljoj ekipi.
Završetak Južne tribina stadiona Grbavica do kraja godine
U Plavom salonu stadiona Grbavica održana je konferencija za novinare povodom nastavka izgradnje ...
NOVO SARAJEVO OTVARA NOVO POGLAVLJE MEĐUNARODNE SARADNJE
Općina Novo Sarajevo i Kocaeli iz Republike Turske ozvaničili su početak saradnje potpisivanjem ...
OTVORENA IZLOŽBA „MAJSKA DJECA“ ALISE TELETOVIĆ U OPĆINI NOVO ...
U holu Općine Novo Sarajevo otvorena je izložba slika Alise Teletović pod nazivom „Majska ...
RADNO VRIJEME
OSNOVNI KONTAKT PODACI
Press
Izdvajamo







